O obiekcie

OBIEKT KORTY TENISOWE – OD 1 LISTOPADA 2013  NIECZYNNE

2sHistoria naszych kortów sięga roku 1927 kiedy 10 kortów ziemnych zostało oddanych do użytku wraz z wzniesionym równocześnie domkiem klubowym.
Dzisiaj jest to miejsce, gdzie nie tylko uczy się tenisa i uprawia ten sport, ale gdzie często wraz z rodzinami spotykają się entuzjaści tego sortu, jak również osoby publiczne ze świata kultury, polityki i śląskiego biznesu.
Najwybitniejszą postacią naszego obiektu była Jadwiga Jędrzejowska. Największy jej sukces to wejście do Wimbledońskiego finału w roku 1937, kiedy to zmierzyła się z angielką Dorothy Round, przegrywając ten pojedynek w trzech setach: 2:6, 6:2, 5:7. W tym samym roku J.Jędrzejowska była finalistką Międzynarodowych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych, a w roku 1939 sięgnęła po finał Międzynarodowych Mistrzostw Francji na kortach Roland Garros. Po wojnie J.Jędrzejowska na stałe osiadła w Katowicach, wiążąc się z Klubem Tenisowym Baildon.
Na naszych kortach tenisowych odbywały się Między narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym oraz turnieje rangi Mistrzostw Polski. W turniejach tych drużyna Baildonu zdobyła wielokrotnie Mistrza Polski a J.Jędrzejowska błya również Międzynarodową Mistrzynią Polski. Odbywały się również Młodzieżowe Turnieje im. J.Jędrzejowskiej i H.Jonszty.
Dzisiaj staramy się rozwijać i wzbogacać dawne tradycje klubowe, głównie poprzez organizowanie turniejów tenisowych oraz szkolenia młodzieży.
Wracamy do organizowania Młodzieżowego Turnieju im. J.Jędrzejowskiej w kategoriach Skrzat i Młodzik. Nie zapominamy przy tym o miłej sportowej atmosferze dającej Państwu możliwość miłego wypoczynku. Na naszych kortach od 1990 roku jest organizowany Międzynarodowy Turniej Tenisowy Weteranów