O obiekcie

OBIEKT KORTY TENISOWE – OD 1 LISTOPADA 2013  NIECZYNNE

2sHistoria naszych kortów sięga roku 1927 kiedy 10 kortów ziemnych zostało oddanych do użytku wraz z wzniesionym równocześnie domkiem klubowym.
Dzisiaj jest to miejsce, gdzie nie tylko uczy się tenisa i uprawia ten sport, ale gdzie często wraz z rodzinami spotykają się entuzjaści tego sortu, jak również osoby publiczne ze świata kultury, polityki i śląskiego biznesu.
Najwybitniejszą postacią naszego obiektu była Jadwiga Jędrzejowska. Największy jej sukces to wejście do Wimbledońskiego finału w roku 1937, kiedy to zmierzyła się z angielką Dorothy Round, przegrywając ten pojedynek w trzech setach: 2:6, 6:2, 5:7. W tym samym roku J.Jędrzejowska była finalistką Międzynarodowych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych, a w roku 1939 sięgnęła po finał Międzynarodowych Mistrzostw Francji na kortach Roland Garros. Po wojnie J.Jędrzejowska na stałe osiadła w Katowicach, wiążąc się z Klubem Tenisowym Baildon.
Na naszych kortach tenisowych odbywały się Między narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym oraz turnieje rangi Mistrzostw Polski. W turniejach tych drużyna Baildonu zdobyła wielokrotnie Mistrza Polski a J.Jędrzejowska błya również Międzynarodową Mistrzynią Polski. Odbywały się również Młodzieżowe Turnieje im. J.Jędrzejowskiej i H.Jonszty.
Dzisiaj staramy się rozwijać i wzbogacać dawne tradycje klubowe, głównie poprzez organizowanie turniejów tenisowych oraz szkolenia młodzieży.
Wracamy do organizowania Młodzieżowego Turnieju im. J.Jędrzejowskiej w kategoriach Skrzat i Młodzik. Nie zapominamy przy tym o miłej sportowej atmosferze dającej Państwu możliwość miłego wypoczynku. Na naszych kortach od 1990 roku jest organizowany Międzynarodowy Turniej Tenisowy Weteranów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *